„Cuda, cuda ogłaszają!” – Orszak Trzech Króli

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!” 6 stycznia 2020 r. w Dzień Objawienia Pańskiego już po raz dziewiąty w Płocku odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność.

Biorący udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli Płocczanie i miszkańcy powiatu płockiego wyruszyli o godz. 11.00 ze Starego Rynku, aby ulicami Bielską i Jachowicza dojść do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku, gdzie mogli uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, który wygłosił również homilię.

Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło współorganizatorów, którzy wspierają inicjatywę Orszaku Trzech Króli: Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej oraz Sekretarza Powiatu Michała Twardego.