Orszak Trzech Króli – wszyscy są zaproszeni do świętowania!

W poniedziałek 6 stycznia 2020 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli), o godz. 11.00 ze Starego Rynku w Płocku wyruszy IX Orszak Trzech Króli w Płocku, pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”. Orszak dojdzie do parafii św. Stanisława Kostki, gdzie Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Biskup Płocki Piotr Libera.

Podczas orszaku wystąpią: rodzina Marty i Macieja Modlińskich z synem Natanielem (Święta Rodzina), Andrzej Mejer ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (Król Kacper), radny miejski Leszek Brzeski, prezes UKS „Viktoria” przy parafii św. Józefa (Król Baltazar), przedsiębiorca z Gąbina Andrzej Żabka (Król Melchior).

Ponadto: Stowarzyszenie Jeździeckie im. 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja”; orszaki królewskie: uczniowie Szkół Podstawowych nr 5, 6, 17, 21, 22 w Płocku.
Na zakończenie orszaku ogłoszone zostaną wyniki konkursu na szopkę bożonarodzeniową.

Orszak poprowadzą: Bogdan Wolny, Paweł Antosiak, zespół klerycki „Fratres”. Komitetowi organizacyjnemu płockiego orszaku przewodniczy Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Wydarzeniu patronują: Biskup Płocki Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski i Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

źródło: www.diecezjaplocka.pl