By na drogach było bezpieczniej

W Powiecie Płockim powstała Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zajmować będzie się nie tylko poprawą bezpieczeństwa na drogach powiatu, ale także analizą występujących zagrożeń. Do zadań Rady należeć będą m.in. : opracowywanie powiatowych programów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ochrona życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego, edukacja dzieci i młodzieży a także współpraca z organizacjami administracji Rządowej i Samorządowej w celu realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa. Zadaniem Rady będzie również  pozyskiwanie środków finansowych jak również wypracowywanie wniosków i postulatów do regionalnych i krajowych programów poprawy bezpieczeństwa. Ponadto Rada zajmować będzie się promowaniem kultury  w ruchu drogowym na obszarze Powiatu Płockiego. Obradować będzie co najmniej raz na pół roku.

W jej skład wchodzą Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Płocku Mariusz Lewicki, Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Bogdan Banaszczak i Paweł Jakubowski, Przewodniczący Komisji do spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu w Płocku Paweł Tokarski, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Jan Jerzy Ryś,  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku Karolina Koper, mł. insp. Mariusz Kryszkowski Komendant Miejski Policji w Płocku, asp. szt. Artur Terebus Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, Wojciech Krzewski  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Błaszczyk.