Przekazanie średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Słupna

12 listopada odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla strażaków z OSP w Słupnie. Uroczystość poprzedziła msza św. pod przewodnictwem kapelana gminnego ks. Marka Zaborowskiego.

Następnie miało miejsce poświecenie i przekazanie samochodu. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Iwona Sierocka – Wicestarosta, dh Stefan Jakubowski – radny powiatu, dh Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu OP ZOSP RP w Plocku, dh Krzysztof Rygier - Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Płocku,  st. bryg Grzegorz Padzik - Komendant Miejski PSP w Płocku, Marcin Zawadka – Wójt Gminy Słupno, radni gminy Słupno,
dh Zbigniew Dziecinny – Komendant Gminny ZOSP RP w Słupnie, delegacje z jednostek OSP gminy Słupno  oraz mieszkańcy.

Symboliczne kluczyki oraz akt przekazania od fundatorów samochodu odebrali w imieniu OSP Słupno - dh Dariusz Orłowski oraz dh Adrian Różalski.

Samochód został sfinansowany m.in. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Samorządu Woj. Mazowieckiego oraz Urzędu Gminy Słupno, a także Komendy Głównej PSP.

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła defilada pododdziału oraz pocztów sztandarowych do remizy OSP.