Wszystkich Świętych – dzień zadumy, pamięci, ale i bliskości

Przed nami jedno z najbardziej refleksyjnych Świąt w Polsce. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, dzień później – Zaduszki.

Jak co roku wyruszymy na cmentarze, by zapalić znicze na grobach naszych bliskich, którzy już odeszli, pomodlimy się za nich, z pewnością wspomnimy, jacy byli.

Ale Wszystkich Świętych i Zaduszki to także czas, który w szczególny sposób powinniśmy poświęcić tym, którzy żyją. Zapomnieć o obopólnych żalach, uścisnąć się serdecznie, porozmawiać od serca, po prostu być razem. Przypomnieć sobie słowa Ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, i wcielać je w życie najpiękniej jak się da…

Na ten wyjątkowy czas Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz cały Samorząd Powiatu Płockiego życzą wszystkim Mieszkańcom naszego Powiatu właśnie takiej zadumy, miłości najbliższych i spokoju płynącego z głębi serca. A także bezpiecznych podróży i powrotów do domów.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.