Barwnie, wesoło i smacznie tak było w niedzielę w Łącku

Po raz 14 już odbył się w tym roku Festiwal Kultury i Folkloru Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”.  Niezwykle barwnych twórców gościliśmy 6 października na hali sportowej w Łącku.

W programie oprócz przeglądu zespołów folklorystycznych można też było zakosztować pyszności, wykonanych przez najlepsze gospodynie wiejskie kultywujące tradycje regionu oraz podziwiać wyroby twórczości ludowej. Nie zabrakło również  konkursów kulinarnych i wystaw okolicznościowych.

Gościem specjalnym Festiwalu był zespół Brathanki

Samorząd Powiatu Płockiego, podczas Festiwalu, reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.