Jubileusz 70 lecia OSP Miszewko Strzałkowskie

W dniu 7 września strażacy z Miszewka Strzałkowskiego świętowali jubileusz 70- lecia istnienia. Uroczystości poprzedziła msza św. pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Cichewicza – proboszcza parafii. Następnie poczty sztandarowe, delegacje OSP oraz zaproszeni goście udali się na plac przed strażnicą, gdzie miały miejsce dalsze obchody jubileuszowe. Wśród gości byli m.in.: Dh Waldemar Pawlak- Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, III krotny Premier RP; Iwona Sierocka- Wicestarosta; dh Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego; dh Hilary Januszczyk – Wiceprezes ZOW ZOSP RP, Prezes ZOP ZOSP RP w Płocku; dh Stefan Jakubowski- radny powiatu płockiego; dh Krzysztof Rygier- Członek Zarządu OP ZOSP RP w Płocku; bryg. Jacek Starczewski- Zastępca Komendanta Miejskiego KM PSP w Płocku; Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji; Marcin Zawadka – Wójt Gminy Słupno, ks. Marek Zaborowski- Kapelan Gminny; ks. Waldemar Obrębski- proboszcz parafii w Święcieńcu, dh Franciszek Kostrzewski – Honorowy Komendant Gminny; radni i sołtysi, przedstawiciele Zakładowej Straży Pożarnej PERN SA oraz mieszkańcy. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta z gminy Stara Biała. Całość uroczystości była na bieżąco komentowana przez spikera- dh Krzysztofa Rygiera.

Podczas jubileuszu wręczono odznaczenia resortowe, a także medale „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”. Decyzją Kapitały Medalu „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” medale za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej otrzymali: Bożena Grzybowska, Wojciech Jakubowski, Karol Kołodziejski, Andrzej Kania i Jan Szypszak. Ponadto Starosta Płocki na podstawie zarządzania nr 15 z dnia 15 czerwca 2018 r., po zasięgnięciu opinii Komisji Kapitularnej nadał wyróżnienie „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim” następującym osobom: dh Paweł Gorzelany, dh Jan Kruk, dh Piotr Jasiński, dh Bogdan Żmijewski, dh Edward Raczyński, dh Tomasz Kapowicki.

Z okazji 70 –lecia OSP w Miszewku Strzałkowskim na wniosek dh Stefana Jakubowskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słupnie i dh Krzysztofa Rygiera – Sekretarza Zarządu Oddziału Gminnego Marszałek Woj. Mazowieckiego dh Adam Struzik nadał pamiątkowe medale Pro Mazovia dla: jednostki OSP w Miszewku Strzałkowskim, dh Kazimierzowi Żmijewskiemu, dh Zygmuntowi Raczyńskiemu i dh Karolowi Lewandowskiemu, a także dyplomy uznania dla zasłużonych strażaków.

Odznaczenia wręczali: dh Waldemar Pawlak- Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Iwona Sierocka- Wicestarosta, dh Hilary Januszczyk- Wiceprezes ZOW ZOSP RP, dh Stefan Jakubowski – radny powiatu, dh Tomasz Kominek – dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego, Karolina Koper – asystentka społeczna Marszałka Woj. Mazowieckiego oraz bryg. Jacek Starczewski- Zastępca Komendanta.

Po wręczeniu odznaczeń miało miejsce symboliczne przekazanie czeków dla 3 jednostek z gminy Słupno w ramach III edycji Programu Starostwa Powiatowego na zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania w kwocie po 5 tys. zł. otrzymały: OSP Cekanowo, Miszewko Strzałkowskie i Święcieniec. Czeki w imieniu samorządu powiatu wręczyła Wicestarosta Iwona Sierocka wraz z radnym powiatu dh Stefanem Jakubowskim oraz władzami Związku ZOSP RP.

W swoim wystąpieniu Wicestarosta podziękowała strażakom za ich służbę społeczną i wielkie serce, jakie wkładają każdego dnia w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie gminy Słupno oraz powiatu płockiego. Pogratulowała także jednostce z Miszewka Strzałkowskiego wspaniałych osiągnieć podczas 70- letniej działalności OSP. Jubileusz zakończyła defilada pododdziałów pod dowództwem dh Krzysztofa Lewandowskiego.