Kolejne wsparcie Powiatu dla jednostek OSP. Tym razem Radzanowo, Woźniki oraz Szczytno

Trzy czeki na 5 tys. zł zostały przekazane przez Wicestarostę Iwonę Sierocką oraz członka Zarządu Powiatu Pawła Jakubowskiego przedstawicielom trzech jednostek OSP z terenu Gminy Radzanowo. Przekazane środki stanowią wsparcie dla jednostek w Radzanowie, w Woźnikach oraz w Szczytnie.

Przekazane środki to efekt funkcjonowania powiatowego programu wsparcia dla OSP. Ochotnicza Straż Pożarna to w Polsce fundament służb ratowniczo-gaśniczych na terenach wiejskich. Jest ponadto spoiwem życia społecznego w niedużych miejscowościach, wokół której skupia się wszelkiego rodzaju sportowa oraz kulturalna aktywność mieszkańców. Powiat Płocki dostrzegając ogromne znaczenie OSP dla lokalnych społeczeństw, ustanowił program wsparcia, dzięki któremu jednostki z całego powiatu otrzymują pomoc finansową na swoją działalność. Dzięki temu możliwa jest realizacja najpilniejszych potrzeb jednostek.

Spotkanie poprowadził wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz.