Wizyta Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP w powiecie płockim

Z inicjatywy Starosty Płockiego dh Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku dh Hilarego Januszczyka odbyło się w dniu 30 sierpnia spotkanie strażaków z powiatu płockiego z Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemarem Pawlakiem. Podczas spotkania omówiono zmiany ustawy o ochronie przeciwpożarowej, które nałożyły na OSP nowe zadania, na które jednostki będą mogły uzyskać dotację z budżetu państwa po 5 tys. zł, a także szereg spraw które nurtują druhów z OSP np. energia elektryczna, odznaczenia czy problemy z finansowaniem OSP przez samorządy.

Prezes Zarządu Głównego wraz ze dh Mariuszem Bieńkiem oraz władzami powiatu płockiego zapewnili, że dołożą wszelkich starań aby ochotnicze straże pożarne nie pozostały pozostawione same sobie.

W spotkaniu uczestniczyli: dh Mariusz Bieniek - Starosta Płocki, dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Iwona Sierocka- Wicestarosta, Michał Twardy – Sekretarz Powiatu, dh Krzysztof Olejnicki – Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, dh Krzysztof Rygier – Członek Zarządu OP ZOSP RP; członkowie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego, Prezesi Oddziałów Gminnych oraz Komendanci Gminni.

Po zakończeniu spotkania zaproszeni goście udali się do Wyszogrodu, gdzie podczas narady z druhami z OSP wręczono czeki symboliczne dla jednostek gminy i miasta Wyszogród biorących udział w III edycji programu Starostwa Powiatowego oraz wyróżnienia Starosty Płockiego „Zasłużony dla ochotniczego pożarnictwa w powiecie płockim”.