Sejmowa konferencja w sprawie AFS z udziałem Starosty Płockiego

Dziś w gmachu Sejmu RP, z inicjatywy Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się konferencja prasowa dotycząca wzrostu zachorowań na ASF wśród dzików i trzody chlewnej. Jednym z gości był Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

ASF czyli Afrykański Pomór Świń to choroba, która atakuje dziki oraz trzodę chlewną. Od 2014 roku w Polsce zanotowano 4762 przypadki zachorowań u dzików oraz 240 przypadki u trzody chlewnej. Kilka dni temu w m. Drwały w powiecie płockim znaleziono martwego dzika. Obecnie trwa analiza próbek w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Badania mają wykazać czy zwierzę było zarażone ASF.