Zawody wędkarskie w Małej Wsi

Stowarzyszenie Wędkarskie SANDACZ w Małej Wsi to organizacja, która wzięła sobie na cel kontynuację wartości oraz uchronienie lokalnych zasobów przed zapomnieniem i zniszczeniem. Mowa o stawach po dawnej cukrowni w Małej Wsi, które stanowią tradycję wieloletniej historii miejscowości oraz życia jej mieszkańców.

Stowarzyszenie konsekwentnie dba o ochronę przyrody, opiekuje się terenem stawów, stosuje regularne zarybianie, a także troszczy się o edukację ekologiczną – szczególnie wśród najmłodszych. W minioną sobotę Stowarzyszenie zorganizowało zawody wędkarskie dla mieszkańców, które cieszyły się znacznym zainteresowaniem. Wyjątkowa niespodzianka spotkała także Starostę Płockiego Mariusza Bieńka, biorącego udział w wydarzeniu – otrzymał on specjalną Kartę Członkowską Stowarzyszenia.

- Bardzo szanuję i podziwiam takich społeczników jak Wy – podkreślił Starosta dziękując za prezent – ludzi, którzy mają pasję i tą pasją dzielą się z innymi. – następnie dodał – Do tej pory zawsze mogliście liczyć na moje wsparcie a teraz, kiedy jestem jednym z Was czuje się podwójnie zobowiązany.