XXVI Dnia Humoru i Satyry w Zakrzewie

Gorąca atmosfera i wysoka temperatura towarzyszyła w dniu 26 czerwca 2019r uczestnikom XXVI Dnia Humoru i Satyry w Zakrzewie. Tematem tegorocznego przeglądu były Barwy Uczuć.
Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 30 placówek pomocy społecznej i rehabilitacji (wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi oraz gośćmi oficjalnymi w imprezie uczestniczyło około 500 osób).
Przed południem, w części warsztatowej imprezy, przygotowano krótkie występy obrazujące w różnych formach uczucia i emocje: miłość, złość, zazdrość, strach, smutek, tęsknotę, wstyd, nudę, radość. Przygotowane występy goście podziwiali podczas gali finałowej.
W przerwie pomiędzy warsztatami a galą finałową, uczestnicy otrzymali posiłek obiadowy oraz wzięli udział w grach, konkursach, zabawach i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów (wykonywanie ozdób do włosów, pokaz makijażu, wata cukrowa).
Gala finałowa rozpoczęła się o godz. 14.00 powitaniem wszystkich gości i okolicznościowymi przemówieniami przedstawicieli władz. Po nich zaprezentowano efekty zajęć warsztatowych. Trwające ponad godzinę prezentacje często przerywały gorące brawa widowni, zachwyconej różnorodnością form przekazu oraz niesamowitym ładunkiem emocjonalnym przekazywanym przez występujących artystów.
Na zakończenie gali finałowej wystąpił zespół ELIXIR zapewniając oprawę muzyczną wspólnej zabawy.
Uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody, dyplomy i upominki. Przez cały dzień mieli do dyspozycji stoisko spożywcze, gdzie niesłabnącym powodzeniem cieszyły się zimne napoje, przygotowane przez organizatorów przekąski oraz słodycze.
Jak co roku, organizatorami Dnia Humoru i Satyry byli: Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie BLIŻEJ SIEBIE, Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie. Na organizację imprezy pozyskaliśmy środki powiatowe Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, a także darowizny pieniężne i rzeczowe od firm i osób prywatnych. Dużym wsparciem byli również wolontariusze, pomagający w organizacji przedsięwzięcia.