Uroczystości strażackie w powiecie płockim

Miniony weekend obfitował w liczne uroczystości strażackie. W Święcieńcu gm. Słupno oraz w Proboszczewicach gm. Stara Biała przeprowadzono zawody strażackie. 115-lecie istnienia świętowała OSP Drobin a 90-lecie istnienia OSP Nowe Łubki z gm. Bulkowo.

Podczas uroczystości uświetniających te wydarzenia Powiat Płocki reprezentowali: dh Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Bogiel oraz Bogdan Banaszczak – członkowie Zarządu, radni powiatowi: dh Stefan Jakubowski oraz dh Krzysztof Wielec. Struktury powiatowego OSP reprezentowali dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku oraz dh Krzysztof Rygier – Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Podczas uroczystości wręczono sztandar dla OSP Drobin, a także liczne odznaczenia, wyróżnienia oraz przekazano sprzęt pożarniczy dla druhów strażaków z OSP Drobin, OSP Nowe Łubki, a także jednostek OSP gminy Słupno.