Podpisanie umowy o dofinansowanie zadania pn. „Zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu oraz uzupełnienia nasadzeń na terenie Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie”

We wtorek, 25 czerwca br. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie, w obecności Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka odbyło się oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie zadania pn. „Zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu oraz uzupełnienia nasadzeń na terenie Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie” w ramach Konkursu nr 2019-OP-1 „Zadania z zakresu ochrony przyrody” dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Ze strony WFOŚiGW w Warszawie umowę podpisała Pani Anna Król - Prezes Zarządu. Powiat Płocki reprezentowali: Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Iwona Sierocka – Wicestarosta oraz Maria Jakubowska - Skarbnik Powiatu.

Przedmiotowe przedsięwzięcie jest kontynuacją podejmowanych już od 2016 roku przez Powiat Płocki działań, zmierzających do poprawy stanu walorów krajobrazowych oraz wizualno – estetycznych terenów podlegających mu jednostek organizacyjnych. Obszary objęte zadaniem, dzięki dodatkowym nasadzeniom drzew, krzewów i roślin wieloletnich oraz pracom pielęgnacyjnym i konserwatorskim istniejącej już roślinności, poza funkcją spacerowo-rekreacyjną zaczęły pełnić także funkcję terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych.

Wartość zadania stanowi 114.998,40 zł, przy ponad 86% dofinansowaniu WFOŚiGW w Warszawie 100.000,00 zł. Wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia przygotował Referat Rozwoju Obszarów Wiejskich Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z terenu powiatu płockiego wśród grona dofinansowanych znaleźli się również:

• Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Anny w Miszewie Murowanym,
  • Rzymsko Katolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
    w Bodzanowie,
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Rębowie,
  • Rzymskokatolicka Parafia p.w. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie,
  • Rzymskokatolicka Parafia p.w. Świętej Trójcy w Bulkowie,
  • Katolicki Kościół Mariawicki Felicjanów,
  • Urząd Gminy Łąck.

Powyższe jednostki na realizację zadań w ramach przedmiotowego Konkursu otrzymały wsparcie na kwotę ponad 560 tys. zł.