XXVII Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie

Trwa Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Już po raz XXVII w Nowym Miszewie, gdzie Jar otula nas szeroko odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa dla osób Niepełnosprawnych Nowe Miszewo ‘2019. Olimpiada to impreza przeznaczona dla ludzi niepełnosprawnych (intelektualnie i ruchowo) z placówek opiekuńczo - terapeutycznych takich jak domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki szkolno - wychowawcze, zakłady aktywności zawodowej oraz środowiskowe domy samopomocy, z terenu Mazowsza oraz województw ościennych.

Olimpiada w Miszewie ma swoją wieloletnią historię: Na początku była to impreza ogólnopolska, przez pierwszych kilka lat trzydniowa [każda jej edycja], w dużej mierze sportowo – rekreacyjna. Rokrocznie gromadziła około 250 - 300 uczestników przyjezdnych, do tego towarzysząca im kadra opiekuńcza, niepełnosprawni mieszkańcy Domu „Nad „Jarem” i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miszewa – 200 osób, dzieci i młodzież z pobliskich szkół, lokalna społeczność w ilości do 600-800 osób, to rekordy poszczególnych edycji Olimpiad najpierw w Miszewie Murowanym, później po zmianach administracyjnych w Nowym Miszewie.

W uroczystym otwarciu olimpiady udział wzięła Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Radna Powiatu Płockiego Marlena Mazurska.