Po raz osiemnasty z Nadzieją

14 czerwca w Ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych odbył się XVIII Krajowy Integracyjny Festyn Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej „Nadzieja 2019”, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Płocku wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.
Prezes Stowarzyszenia Stanisław Lewandowski wraz z Wiceprezesem Małgorzatą Struzik przekazali wyrazy uznania i podziękowania  za wieloletnią, owocną współpracę oraz zaangażowanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi, Wicestaroście Iwonie Sierockiej oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu w Płocku Lechowi Dąbrowskiemu.
Podziękowaniom nie było końca. Symboliczne serca otrzymali Piotr Zgorzelski – Poseł na Sejm RP, Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku oraz Tadeusz Milke – Dyrektor Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Wacława Milke.
Festyn nie byłby możliwy bez udziału pracowników Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej.
W obsłudze Festynu pomagali pracownicy i uczniowie - wolontariusze z Zespołu Szkół im. L. Bergerowej w Płocku, wolontariusze z Płockiego Wolontariatu wraz z Pełnomocnikiem ds. Wolontariatu Beatą Olszewską, młodzież z Płockiego Uniwersytetu Ludowego oraz pracownicy popularnej  „Siedemdziesiątki” dzięki pomocy Dariusza Tyburskiego Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.
Dzięki życzliwości Dyrektor SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku Lucyny Kęsickiej  uczestnicy Festynu mieli zapewnioną opiekę medyczną.
Krajowe Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku ufundowane i zebrane podarunki od sponsorów przekazało najbardziej potrzebującym m. in.: bon na 2.000 zł trafił  do Specjalnego Ośrodka Szkolno -  Wychowawczego nr 1 w Płocku, piłki do Zarządu Miejskiego TPD w Płocku i zostaną rozdystrybuowane do świetlic środowiskowych na terenie miasta, odzież trafiła do Polskiego Stowarzyszenia z Upośledzeniem Umysłowym z Konina, a ceramika do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.
Na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, kaszanka, sałatki, napoje oraz szeroki wachlarz atrakcji m.in. konkursy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską, prezentacja motocykla  policyjnego, warsztaty ekologiczne poprowadzone przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o., warsztaty realizowane przez OHP, malowanie twarzy, tańce z dziećmi i młodzieżą z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke. Dużą popularnością cieszyło się mini ZOO. Na zakończenie odbyła się wspólna integracyjna zabawa taneczna.
W organizację tegorocznego Festynu włączyli się także: Urząd Miasta Płocka, Komenda Miejska Policji w Płocku, Straż Miejska w Płocku, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa, Zespół Szkół im. L. Bergerowej w Płocku, Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.