100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

W 2019 roku minęło 100 lat społecznej służby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. TPD zawsze angażowało się w różnorodne formy działalności, które mają bezpośredni wpływ na życie dzieci. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi bardzo aktywną i potrzebną działalność wychowawczą, oświatową, prozdrowotną i profilaktyczną, którą cechuje kompleksowe podejście do dziecka i rodziny. Zajmuje się problemami dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych, którym potrzebna jest pomoc terapeutyczna, Otacza opieką dzieci zaniedbane wychowawczo, aby nie ulegały dalszej demoralizacji i samodestrukcji. Świadczy pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym ruchowo, upośledzonym umysłowo, niewidomym i niedowidzącym, psychicznie chorym. Bogata w sprzęt specjalistyczny baza i pomoce dydaktyczne pozwalają TPD zająć się szerokim wachlarzem potrzeb dzieci i młodzieży wprowadzając w ich życie zasadniczą zmianę, przywracając im poczucie wartości i użyteczności.

14 czerwca w Auli Urzędu Miasta Płocka odbyła się uroczystość 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, podczas której zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o dorobku i działalności towarzystwa, zapoznać się z twórczością osób niepełnosprawnych uczestnicząc w kiermaszu prac oraz obejrzeć wystawę pt. : „W służbie dzieci i młodzieży. Samorząd Powiatu Płockiego podczas uroczystości reprezentował Sekretarz Powiatu Michał Twardy.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.