Woda w Wiśle w Powiecie Płockim już zaczęła opadać

- W tej chwili możemy już mówić o stabilizacji, nie ma zagrożenia dla mieszkańców – uspokaja Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płocku Jan Jerzy Ryś.

Mieszkańcy terenów nadwiślańskich już od kilku dni z trwogą patrzą na rzekę i śledzą komunikaty podawane przez odpowiednie służby i instytucje. Wszyscy najbardziej obawiali się nadejścia fali kulminacyjnej, która przez Powiat Płocki przeszła w nocy ze środy na czwartek.

Na szczęście, zgodnie z prognozami, fala wezbraniowa przeszła przez nasz rejon w miarę spokojnie.

W czwartek, 30 maja, o godzinie 6.00 wodowskaz w Wyszogrodzie wskazywał 629 cm (stan alarmowy dla tego miejsca to 550 cm), a to oznacza spadek o 8 cm od godz. 19 dnia poprzedniego.

W Kępie Polskiej było 591 cm (stan alarmowy to 500 cm), spadek od wieczora o 1 cm. Tutaj sytuacja też się jednak powoli stabilizuje.

W kolejnych godzinach i dniach przewiduje się dalsze, systematyczne obniżanie się poziomu wody w Wiśle w naszym powiecie.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.