XI edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego rozstrzygnięta!

Znamy już laureatów konkursu „Najpiękniejsze zakątki mojej małej Ojczyzny”, który co roku organizuje Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Siecieniu. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „100. rocznica Odzyskania Niepodległości – Śladami Niepodległej”.

XI edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, o czym świadczy liczba nadesłanych prac – było ich aż 160! Komisja konkursowa miała bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie zdjęcia były fantastyczne. Młodzi fotografowie wykazali się niezwykłą wrażliwością, zmysłem artystycznym i znakomitym ujęciem tematu.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy IV-VI szkół podstawowych oraz klasy VII-VIII SP i uczniowie gimnazjów. Nie mogło się również obyć bez wyróżnień.

W skład jury weszli: Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siecieniu Maciej Błaszczyk, nauczyciel ze SP im. Marii Konopnickiej w Siecieniu Wojciech Sztejdur, Redaktor „Tygodnika Płockiego” Grzegorz Szkopek, a także przedstawiciele sponsorów nagród: Natalia Gibalska, Bartłomiej Wasiak, Włodzimierz Sulkowski oraz Mirosław Dobrosielski.

Gala finałowa konkursu odbyła się we wtorek, 28 maja, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Dyrektor SP w Siecieniu Maciej Błaszczyk witał wszystkich gości, wśród których byli przede wszystkim młodzi artyści, ich rodzice i opiekunowie. Na galę przybyli również m.in.: Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, Zastępca Wójta Gminy Brudzeń Duży Maria Maraszek, Członek Zarządu Powiatu Płockiego i Radny Powiatu Bogdan Banaszczak.

- Jest nam bardzo miło, że możemy tu Państwa gościć i pogratulować laureatom konkursu, który łączy treści ważne dla wspólnoty lokalnej i każdej małej społeczności – mówił Bogdan Banaszczak. – Tegoroczna edycja konkursu pięknie wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jestem przekonany, że za wiele lat te prace będą dokumentować ważne miejsca dla naszej społeczności i będą źródłem wiedzy dla kolejnych pokoleń. Serdecznie wszystkim gratuluję.

Oto laureaci konkursu:

KATEGORIA I (KL. IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH)

1. Iga Cybulska – SP im. Małego Powstańca w Święcieńcu
  2. Malwina Korkosz – SP im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie
  3. Lena Piątkowska – SP nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

1. Maja Cybulska - SP im. Małego Powstańca w Święcieńcu
  2. Bartłomiej Borowski – SP im. Marii Konopnickiej w Siecieniu

KATEGORIA II (KL. VII-VIII SP i UCZNIOWIE GIMNAZJÓW)

1. Julia Wrześniewska – Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym
  2. Karolina Grabowska – SP im. Noblistów Polskich w Ciachcinie
  3. Gabriela Dąbrowska – SP im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi

1. Wiktoria Chętkowska – SP im. Jana Pawła II w Starej Białej
  2. Karolina Lisicka – SP im. Marii Konopnickiej w Siecieniu

Gratulacje zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu złożyła również Dyrektor Karolina Koper, która zdradziła przy okazji kulisy pracy jurorów. - O ile co do pierwszych miejsc byliśmy w zasadzie zgodni, to o pozostałe trochę jednak musieliśmy się pospierać. To pokazuje, jak wysoki poziom reprezentowali uczestnicy i za to należą się Wam wszystkim ogromne brawa – zaznaczyła.

Serdeczne gratulacje młodym fotografom złożyła także Zastępca Wójta Gminy Brudzeń Duży Maria Maraszek. – Cieszy tak duże zainteresowanie konkursem i tak wysoki poziom prac. Dziękuję młodzieży, a także rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Życzę uczniom dalszego rozwijania pasji i wszystkiego dobrego – powiedziała.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

ad