Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

28 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w gościnnych progach Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyła się wyjątkowa uroczystość dla bibliotekarzy z Płocka i powiatu płockiego.

Zarząd Powiatu Płockiego na czele ze Starostą Płockim Mariuszem Bieńkiem oraz Wicestarostą Iwoną Sierocką na uroczystości reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik. Składając życzenia mówiła: „To dzięki Wam - ludziom kochającym książki społeczność naszego regionu ma nie tylko dostęp do nich, ale również może uczestniczyć w ciekawych spotkaniach literackich i konkursach promujących czytelnictwo i piękno języka polskiego. Dziękuję za codzienny trud   w wypełnianiu misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa w dobie wszechobecnego internetu”.

W podziękowaniu za owocną współpracę merytoryczną w zakresie upowszechniania czytelnictwa i promocji kultury w powiecie płockim nagrody otrzymały: Joanna Banasiak – Dyrektor Książnicy Płockiej; Iwona Tyburska – dział metodyczny; Iwona Kosewska – dział metodyczny oraz Ewa Luma – dział oświatowo-edukacyjny.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Bibliotekarzom zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym, dobrego samopoczucia w każdy czas i wielu czytelników, którzy okazują szacunek i są godni zaufania.