Pierwsze Płockie Forum Biznesu okazało się strzałem w dziesiątkę

Mnóstwo ludzi, interesujące dyskusje, ciekawi przedsiębiorcy i fantastyczna atmosfera. Tak w skrócie można podsumować Płockie Forum Biznesu, które odbyło się w piątek, 24 maja, w Centrum Konferencyjnym Dom Technika w Płocku.

Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Jego pomysłodawcy to płoccy przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego, którzy chcieli w ten sposób przedstawić ludzi biznesu działających na naszym terenie i zaprezentować ogromną siłę przedsiębiorczości Ziemi Płockiej. Była to również wyjątkowa okazja do nawiązania relacji, pozyskania nowych klientów i wymiany spostrzeżeń.

Forum rozpoczęło się chwilę po godz. 10, ale już od samego rana Dom Technika wypełniony był ludźmi, dla których sprawą nadrzędną jest rozwój regionu, w którym żyją. Wydarzenie składało się z trzech części: Strefy Prezentacyjnej, Strefy Eksperckiej oraz Strefy Merytorycznej. Każdy z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie, bo przedsiębiorcy reprezentowali najróżniejsze branże i usługi, nie brakowało też bardzo ciekawych paneli dyskusyjnych.

Płockie Forum Biznesu otworzył Prezes IGRP Krzysztof Izmajłowicz, który podkreślił, że Izba wspiera przedsiębiorców od wielu lat. – Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że przedsiębiorcom należy się to, co mieli starożytni Rzymianie, czyli Forum Romanum. Miejsce, gdzie można się spotkać, wymienić doświadczeniami i poglądami. Tak narodziła się idea Płockiego Forum Biznesu – mówił Prezes, życząc wszystkim udanej imprezy.

Głos zabrał również Starosta Płocki Mariusz Bieniek. – Mówi się, że ten, kto nie rozwija biznesu, traci go. Zgadzam się z tym – przyznał Starosta. I kontynuował, zwracając się do organizatorów: - Do tego rozwoju potrzeba oczywiście różnych uwarunkowań, a państwo stworzyli wszystko, żeby te uwarunkowania były jak najlepsze. Nam, samorządowcom Powiatu Płockiego, zależy, żeby na naszym terenie rozwijała się przedsiębiorczość, żeby przedstawiciele biznesu dobrze się u nas czuli i chcieli tu inwestować. Oferujemy państwu otwartość, życzliwość i pomoc. Zapraszamy do Powiatu Płockiego!

Starosta Mariusz Bieniek był też jednym z panelistów – obok m.in. Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Dyrektora płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasza Kominka – bardzo ciekawej dyskusji na temat roli biznesu w zrównoważonym rozwoju regionu płockiego. Podczas rozmowy mocno podkreślał, jak bardzo ważne jest, by osoby decydujące o regionie często rozmawiały o jego przyszłości. – Niestety, marzenia wielu polityków zamykają się w jednej kadencji, a to bardzo źle – zauważył Starosta, dodając, że nie wolno bać się marzyć i stawiać sobie kolejnych wyzwań. – Potrzeba nam perspektywicznego patrzenia na inwestycje i wartości, które będą nas rozwijały, ale także odwagi, żeby ten rozwój osiągnąć. Mam na myśli chociażby odnawialne źródła energii, które są tak ważne dla naszego kraju – mówił Starosta Mariusz Bieniek.

O tym, jak ważnym wydarzeniem było Płockie Forum Biznesu, świadczy fakt, że honorowym patronatem objęli je: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Płocki, Prezydent Miasta Płocka, Starosta Sierpecki, Starosta Gostyniński, a także Burmistrz Miasta Gostynin i Burmistrz Miasta Sierpc.