Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o sytuacji na Wiśle

W dniu 24 maja 2019 r. odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Płocku oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Posiedzeniu, w zastępstwie Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, przewodniczył Michał Twardy - Sekretarz Powiatu Płockiego. Obecni byli również: Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

Tematem posiedzenia było omówienie aktualnej sytuacji powodziowej w kraju. Oczywiście najważniejsze dla samorządowców Ziemi Płockiej jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu podczas przemieszczania się fali wezbraniowej na Wiśle.

Trzeba podkreślić, że na chwilę obecną nie ma u nas zagrożenia, ale odpowiednie służby na bieżąco monitorują stan na rzece.

Informacje o podejmowanych działaniach zapobiegawczych i przygotowujących na wypadek powstania realnego zagrożenia powodzią złożyli:

- Tomasz Pokropski - zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni we Włocławku,

- szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele siedmiu gmin nadwiślańskich.

Z uzyskanych wypowiedzi wynika, że na wszystkich szczeblach zarządzania kryzysowego odpowiedzialne służby sprawdzają wały przeciwpowodziowe, urządzenia hydrotechniczne, zasoby magazynów przeciwpowodziowych, posiadane siły i środki oraz procedury niezbędne do ewentualnego prowadzenia akcji ratowniczej.

Wypracowane wnioski i uwagi zostaną przekazane Wojewodzie Mazowieckiemu.

W przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów, w siedzibie Starostwa działa całodobowo Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, które monitoruje sytuację powodziową.

Tel. (24) 267 67 13, 608 598 069.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.