II Powiatowy Przegląd Twórczości Seniorów w Radzanowie

Z myślą o zaktywizowaniu środowisk seniorów powiatu płockiego Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo zorganizowało II Powiatowy Przegląd Twórczości Seniorów, który odbył się 16 maja br. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Ta edycja „W duszy gra…” poświęcona była SOLIDARNOŚCI, a wszystko za sprawą przypadającej w tym roku 30. rocznicy wolnych wyborów i przemian ustrojowych w Polsce. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały 4 formacje artystyczne, z Drobina, Nowej Góry, Słupna i Radzanowa, w tym dwa zespoły wokalno – instrumentalne i dwa chóry.

Jako pierwszy na radzanowskiej scenie zaprezentował się „Uśmiech Seniora” z Drobina. Z kolei „Teodorki” z Nowej Góry zaskarbiły sobie publiczność wykonaniem utworu Jana Pietrzaka „Taki kraj” - liderka zespołu Małgorzata Stępniak przygotowaną interpretacją dostarczyła wszystkim wiele emocji i wzruszeń. Zespół wokalny „18 lat plus VAT” ze Słupna prowadzony przez Magdalenę Ners wzmocnił wrażenia wokalne również wizerunkiem w biało-czerwonych barwach. Na koniec wystąpili gospodarze, czyli Chór "Złota Jesień" pod batutą Roberta Majewskiego i z gościnnie akompaniującym Maciejem Bieńkiem. Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Anna Gruszczyńska (Chór Vox Singers, POKiS), Iza Tomaszewska (dyrektor Samorządowego Przedszkola w Radzanowie), Tomek Zalewski (nauczyciel muzyki, akompaniator, akustyk). Indywidualne oceny punktowe przyznane za dobór repertuaru, technikę wykonania i ogólny wyraz artystyczny przełożyły się na notę końcową każdej prezentacji. Organizatorzy dbają jednak, by każdy z wykonawców odjechał z nagrodą za trud i serce włożone w przygotowanie występu. Nie dziwi więc fakt, że i tym razem nie przyznano Brązowej Pięciolinii. Dyplom Srebrnej Pięciolinii powędrował do Drobina, a pozostałe formacje otrzymały Złote Pięciolinie. Najwyższą notę jurorów, jak spodziewali się wszyscy uczestnicy zaraz po wysłuchaniu wszystkich występów, otrzymali gospodarze. Niezwykle cennym trofeum Przeglądu "W duszy gra..." są puchary, jakie ufundował Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo. To zdobione ręcznie kielichy wykonanie przez niezwykle zdolne panie ze Stowarzyszenie Anielski Kredens z Rogozina.

Zainicjowany w ubiegłym roku Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów w Radzanowie po raz kolejny otrzymał dofinansowanie ze środków Powiatu Płockiego. Starostę Płockiego Mariusz Bieniek reprezentował Paweł Jakubowski – Radny Powiatu Płockiego. Koordynatorem wydarzenia była Magdalena Kosielińska - dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. O wizualną i akustyczną stronę przedsięwzięcia zadbał Radosław Karwowski (CKiS). Fotorelację wydarzenia przygotowała Agnieszka Ziemkiewicz (GCI), zaś Seniorzy z Koła Nr 10 ZERiI w Radzanowie zapewnili gościnną atmosferę i słodki poczęstunek.