Obchody Dnia Strażaka PSP i OSP w Płocku

Uroczystości, które odbyły się 17 maja, rozpoczęły się od mszy św. w Kościele Farnym pw. św. Bartłomieja w Płocku. Po mszy św., przy dźwiękach orkiestry dętej, poczty sztandarowe, pododdział Państwowej Straży Pożarnej oraz zaproszeni goście przenieśli się na plac przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Płocku, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów Dnia Strażaka.

Zebranych gości powitał bryg. Grzegorz Padzik - Komendant Miejski PSP w Płocku. W uroczystościach wzięli udział m.in.: przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP - Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Mirosław Jasztal, Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Druh Hilary Januszczyk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wójtowie i burmistrzowie gmin i miast Powiatu Płockiego, strażacy, przedstawiciele organizacji i instytucji oraz delegacje strażackie.

Podczas uroczystości wręczone zostały liczne odznaczenia państwowe, związkowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe, m.in. w korpusie oficerów i aspiranckim. W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego życzenia dla strażaków PSP, zakładowych straży pożarnych oraz OSP przekazała Wicestarosta Iwona Sierocka.