Wernisaż wystawy poplenerowej „Mazowiecka Wieś 2019” w Nowym Miszewie

W czwartek, 16 maja roku, w Integracyjnym Domu Kultury „Spichlerz”  w Nowym Miszewie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Mazowiecka Wieś 2019”. Uczestniczyli w nim artyści oraz mieszkańcy DPS w Nowym Miszewie i uczestnicy WTZ.

Organizatorem omawianego wydarzenia artystycznego było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” z Nowego Miszewa, zaś partnerami przy realizacji przedsięwzięcia Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy DPS.

Głównym celem przedsięwzięcia była integracja społeczna osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych realizowana poprzez wzajemne poznanie siebie, wymianę doświadczeń, podniesienie poziomu samooceny i samoakceptacji uczestników pleneru, jak też kształtowanie i rozwój uzdolnień fotograficznych i malarskich osób niepełnosprawnych.

W trakcie działań twórczych osoby niepełnosprawne i pełnosprawne wspólnie pracowały, tworzyły na zdjęciach i płótnach własną wizję świata, tej pracy towarzyszyły długie rozmowy, wymiany doświadczeń, rady i wskazówki np. jak uzyskać dany efekt. Współuczestnictwo osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych podczas pleneru i wystawy poplenerowej niewątpliwie wpłynęło na kształtowanie prawidłowych postaw społecznych- akceptacji dla odmienności, przełamanie stereotypów, wyczulenie osób w pełni sprawnych na problemy osób niepełnosprawnych.

Efektem wytężonej pracy twórczej było kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach zaprezentowanych później na poplenerowej wystawie w Integracyjnym Domu Kultury Spichlerz. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Kierownik płockiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Radna Powiatu Płockiego Marlena Mazurska.

Honorowym patronem pleneru był Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.