Ogłoszenie wyników konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”

W tym roku o przyznanie dofinansowania walczyło aż 59 fantastycznych projektów. Komisja konkursowa wybrała ostatecznie 46 z nich, którym – w sumie – przyznano 123 tys. zł!

Lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany jest przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

14 maja w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się podpisanie umów z pomysłodawcami działań, które w tym roku mają integrować lokalne społeczności.

Swoje inicjatywy mogły zgłaszać organizacje, instytucje, grupy nieformalne, które mają siedzibę na terenie Powiatu Płockiego. Działania musiały być zaplanowane na minimum 3 miesiące, maksymalnie do 6 miesięcy. Termin składania wniosków mijał 22 kwietnia 2019 r.

W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim grantobiorcy, czyli ludzie, którzy – dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i chęciom – rozwijają i integrują swoje „małe ojczyzny”. Obecni byli także: Iwona Marczak - Prezes Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem”, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, a także Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek.

Prezes Iwona Marczak przypomniała, że wspierane były te projekty, które będą inicjować współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które będą służyły pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia. Podziękowała też wszystkim wnioskodawcom za świetne pomysły.

Starosta Mariusz Bieniek zwrócił uwagę, że każdego roku wzrasta kwota dofinansowania projektów. – Coraz więcej organizacji bierze udział w tym konkursie i coraz więcej jest ciekawych pomysłów. Dlatego nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy żałować pieniędzy na znakomite inicjatywy, które przyczyniają się do promocji naszych „małych ojczyzn” – mówił Starosta. I kontynuował: – Myśl globalnie, działaj lokalnie. Państwo doskonale wdrażacie tę myśl w życie, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy otwarci, by wspierać dobre inicjatywy, zawsze macie w nas przyjaciół.

Dyrektor Tomasz Kominek chwalił natomiast, że chyba w żadnym innym powiecie w całym naszym regionie nie ma ludzi bardziej zaangażowanych w rozwój swoich gmin, miejscowości, sołectw. Zachęcał też do regularnego zaglądania na stronę www.mazovia.pl, gdzie na bieżąco są zamieszczane informacje o programach Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach których również można się ubiegać o dofinansowanie ciekawych przedsięwzięć.

Każdy z wnioskodawców, który otrzymał pieniądze w ramach tegorocznej edycji konkursu „Działaj lokalnie”, miał szansę krótko przedstawić swój projekt. Następnie nastąpiło podpisanie umów.

Całą listę dofinansowanych projektów można znaleźć tutaj: http://www.mlodzirazem.pl/dzialajlokalnie/dl_2019/wnioski_dofinansowane_2019.pdf

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.