Spotkanie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego w PW

W piątek, 10 maja, odbyło się kolejne spotkanie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.

Rada, która działa od 2013 roku, jest organem doradczo-opiniującym rozwój, plany strategiczne i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym PW Filii w Płocku. Celem Rady jest wspieranie i promowanie Filii w wypełnianiu jej misji edukacyjnej, naukowej i społecznej, a także zajmowanie stanowiska w sprawach dotyczących planów prorozwojowych dla Płocka i regionu północno-zachodniego Mazowsza.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele Kościoła, parlamentu, samorządów, sektora gospodarczego, oświaty, nauki. Wśród jej członków są również Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

Podczas piątkowego spotkania, członkowie Rady rozmawiali m.in. o strategii działalności uczelni w świetle nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.