Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pracownik nie praca, nie ucieknie? Współczesne tendencje na rynku pracy”

Niskie bezrobocie, duże zapotrzebowanie na pracowników wśród płockich przedsiębiorców oraz postępujący trend rynku, na którym warunki stawia nie pracodawca a pracownik, to główne tematy konferencji, którą zorganizowała Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Miasta Płock Andrzej Nowakowski.

- Jeszcze kilka lat temu w powiecie płockim mieliśmy ponad 20% bezrobocie. Dziś osiągnęliśmy wynik 10%. – zauważa Starosta Mariusz Bieniek – Jednocześnie w ciągu roku rejestrujemy około 12 tys. osób głównie z Ukrainy, chcących podjąć pracę w naszym powiecie, a której nasi mieszkańcy podejmować nie chcą.

W gmachu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku zgromadzili się przedstawiciele nauki, samorządu, instytucji zajmujących się rynkiem pracy, przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście, aby wspólnie debatować nad obecnymi i przyszłymi tendencjami na rynku pracy. W debacie uczestniczyli ponadto przedstawiciele uczelni z Ukrainy i Rosji.