„W małym ciele wielki duch”. Wspaniały turniej w Nowym Miszewie

Była to już 17. edycja wydarzenia, które w tak pozytywny sposób promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców Powiatu Płockiego.

XVII Turniej Sportowy „W małym ciele wielki duch” odbył się 8 maja, oczywiście w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie. Wzięli w nim udział zawodnicy z sześciu szkół podstawowych: w Nowym Kanigowie, Podgórzu, Małej Wsi, Święcieńcu, Cieślach i Nowym Miszewie.

Ten turniej jest wyjątkowy nie tylko z powodu misji, jaką niesie, czy świetnego przygotowania młodych zawodników, którzy mierzą się w kilkunastu konkurencjach. Równie istotną rolę pełnią na nim drużyny dopingujące swoich przedstawicieli. Co roku przebierają się w fantastyczne stroje, które potem z dumą demonstrują przed jurorami i uczestnikami wydarzenia.

W tym roku motywem przewodnim przebrań były ufoludki. W sali gimnastycznej, w której odbywał się turniej, zaroiło się więc od zielonych „stworków”, które wywoływały co chwilę uśmiechy na twarzach przybyłych.

- Jestem, jak zawsze, pod ogromnym wrażeniem przygotowania dzieci zarówno od strony sportowej, jak i artystycznej. Bardzo dziękuję nauczycielom poszczególnych szkół za tak wspaniałe przygotowanie uczniów do tego turnieju – komentuje Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku. Starostwo było partnerem wydarzenia i sponsorem cennych nagród dla młodych zawodników.

Dyrektor Karolina Koper zasiadła w jury, a wraz z nią: Radny i Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, którzy bardzo chętnie włączyli się w to wydarzenie, a wśród których był Marcin Radomski – biegacz, propagator zdrowego stylu życia, organizator imprez sportowych. W jury zasiadł także sędzia piłkarski Tomasz Marciniak.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom, bo każdy z nich naprawdę dał z siebie wszystko. Dziękuję nauczycielom i opiekunom dzieci oraz organizatorom – mówi Członek Zarządu Powiatu Paweł Bogiel. – Jako miłośnik sportu, samorządowiec, a przede wszystkim wieloletni nauczyciel szkoły w Nowym Miszewie, jestem dumny z uczniów i bardzo szczęśliwy, że co roku organizowany jest ten wspaniały turniej. W małym ciele wielki duch, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Wszystkiego dobrego dla wszystkich i oby tak dalej.