Ognia w sercach i wody z nieba - Międzynarodowy Dzień Strażaka

W dniu 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę.

Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania 30 tysiącom Funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 600 tysiącom Druhen i Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy i służenia Ojczyźnie. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o szlachetnej postawie strażaków jako ludzi gotowych narazić własne życie dla ratowania życia drugiego człowieka.

Wszystkim strażakom życzymy satysfakcji z działalności zawodowej i społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego, bezpiecznych powrotów do domu, entuzjazmu w realizacji planów i marzeń. Ognia w sercach i wody z nieba życzymy Wam dziś.