Oddział Chorób Płucnych w Szpitalu Wojewódzkim ma już 50 lat!

12 kwietnia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku miały miejsce obchody 50-lecia funkcjonowania miejscowego Oddziału Chorób Płucnych. Z tej okazji podsumowano dotychczasową działalność Oddziału, jego historię oraz etapy modernizacji, a także przeprowadzono odczyty dotyczące najnowszych metod badawczych związanych z funkcjonowaniem tej gałęzi medycyny. W obchodach uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy.