Nowy Starosta Płocki doskonale wywiązał się ze swoich obowiązków!

A właściwie Pani Starosta, bo na jeden dzień w tę rolę wcieliła się Małgorzata Kokosińska. Wszystko miało związek z tegorocznym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wyjątkową licytacją.

- Dzień w fotelu Starosty Płockiego wylicytował dla mnie mąż. Stwierdził, że to miejsce dla mnie – śmieje się Pani Małgorzata Kokosińska. Ale zaraz z powagą dodaje: - Najważniejsza była pomoc dzieciom i wsparcie tego szczytnego celu. Możliwość podpatrzenia pracy Starosty jest tylko miłym dodatkiem.

Starosta Mariusz Bieniek oferuje taką możliwość od 2015 roku, kiedy wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz pierwszy jako włodarz Powiatu Płockiego. Co roku mieszkańcy bardzo chętnie licytują dzień w fotelu Starosty Płockiego, dlatego i w tym roku Starosta postanowił dać taką szansę nie jednej, a dwóm osobom.

Małżonek Pani Małgorzaty Kokosińskiej zaoferował najwyższą kwotę za tę atrakcję w sztabie w Małej Wsi. – Z tą gminą jestem związana całym sercem. Byłam jedną z założycielek Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa, zaczęłam właśnie trzecią kadencję na stanowisku Sołtysa sołectwa Mała Wieś, mamy własne gospodarstwo rolne. Lubię działać dla ludzi i z ludźmi. Tak jak nasz Starosta – mówi Pani Małgorzata.

Nowa Pani Starosta wyjątkowo dobrze czuła się w gabinecie Starosty Mariusza Bieńka, no i oczywiście w jego fotelu. – Jest bardzo wygodny, a gabinet przestronny, jasny, bardzo przyjemny – ocenia Pani Małgorzata Kokosińska.

Przyznaje jednak, że praca Starosty z pewnością jest trudna i wymagająca. – Na Staroście spoczywa ogromna odpowiedzialność za cały Powiat, codziennie musi podejmować wiele niełatwych decyzji, ma mnóstwo spotkań w terenie. Jako Sołtyska i działaczka stowarzyszenia wiem, ile czasu, zaangażowania, skupienia wymaga tego typu praca. Na szczęście daje ona również mnóstwo satysfakcji i zadowolenia – podkreśla Pani Małgorzata Kokosińska.

Starostowie rozmawiali oczywiście o sprawach Powiatu, a Pani Małgorzata miała okazję przyjrzeć się tej pracy „od środka”. Wspólnie ze Starostą Mariuszem Bieńkiem oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karoliną Koper była m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, gdzie zapoznała się z funkcjonowaniem placówki oraz miała okazję przyjrzeć się warsztatom poświęconym wykonywaniu ozdób wielkanocnych.

Nowa Pani Starosta wzięła też udział w posiedzeniu Komisji Statutowej i Organizacji Rady Powiatu Płockiego, a pracę w Starostwie Powiatowym przybliżyli jej Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.