„Odczarować adopcję” – ważne spotkanie w płockim Starostwie

- Bardzo dziękuję Państwu za wszystko, co robicie dla dzieci, które zostały odebrane rodzinom biologicznym. Nie da się jednak ukryć, że największym dobrem dla tych dzieci jest właśnie adopcja – mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka podczas spotkania informacyjnego pn. „Odczarować adopcję”.

W spotkaniu, które odbyło się 5 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Płocku, wzięli udział przedstawiciele rodzin zastępczych, ośrodków pomocy społecznej, szkół oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Powiatu Płockiego.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Oddział Zamiejscowy w Płocku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. Wszystkich przybyłych powitały: Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Oddziału Zamiejscowego w Płocku – Krystyna Brudzyńska i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku – Małgorzata Lewandowska.

Wśród obecnych była również Wicestarosta Iwona Sierocka, która przekazała serdeczne pozdrowienia od Starosty Płockiego Mariusza Bieńka i podkreśliła, jak bardzo się cieszy, że spotkanie na tak ważny temat odbywa się właśnie w Starostwie. Podziękowała wszystkim pracownikom placówek i instytucji, które troszczą się o dobro dzieci, zapewniając jednocześnie, że Samorząd Powiatu Płockiego zawsze będzie stał po stronie pokrzywdzonych przez los, szczególnie jeśli dotyczy to najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Kierownik Krystyna Brudzyńska podziękowała całemu Zarządowi Powiatu Płockiego za zrozumienie idei adopcji i dobra dzieci, a Dyrektor Małgorzata Lewandowska podkreśliła, jak ważna jest wzajemna współpraca i wzajemne wsparcie.

Wśród zagadnień omawianych podczas spotkania znalazły się:

  • Adopcja w systemie pomocy społecznej - Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Oddziału Zamiejscowego w Płocku – Krystyna Brudzyńska
  • „I Ty możesz przeciwdziałać FAS” – psycholog Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Oddziału Zamiejscowego w Płocku – Paulina Karwat
  • Wspieranie kobiet i rodzin zgłaszających zamiar wyrażenia zgody na adopcję dziecka – Kierownik Krystyna Brudzyńska

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.