Już po raz dziewiąty na hali sportowej w Wyszogrodzie odbył się „IX Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Płockiego Mariusza Bieńka”. Patronat nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Płocku, Gmina i Miasto Wyszogród, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem Dla Rozwoju”, Akademia Mistrzów Sportu - Mistrzów Życia, Firma Bakoma S.A. oraz Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Do turnieju zaproszono 9 reprezentacji: Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Miasto i Gmina Glinojeck, Gmina Sochaczew, Gmina Cegłów, Gmina Szreńsk, Gmina i Miasto Wyszogród.  Jednak z przyczyn niezależnych od organizatora na turniej nie dotarły reprezentacje Miasta i Gminy Glinojeck oraz Gminy Sochaczew.

Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Radna Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska. Otwarcie uświetnił pokaz akrobatyczno - taneczny grupy dzieci z Bodzanowa pod przewodnictwem pani trener Anity Lipskiej.

Zgodnie z regulaminem 7 uczestniczących drużyn rozlosowano na 2 grupy:
Grupa A: Gmina Szreńsk, Gmina Cegłów, Starostwo Powiatowe w Płocku, Gmina i Miasto Wyszogród; Grupa B: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  Drużyny w obu grupach rozegrały mecze na zasadzie „każda z każdą”. Do półfinału zakwalifikowały się najlepsze zespoły z każdej grupy. Z grupy A awans wywalczyli Gmina Szreńsk oraz Starostwo Powiatowe w Płocku. Z grupy B Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i wyrównane. Prawie wszystkie kończyły się Tie-Break’ ami. Do finału zakwalifikowały się drużyny Gminy Szreńsk i Starostwa Powiatowego w Płocku. Pierwsze miejsce i bardzo okazały puchar Starosty Płockiego zdobyła drużyna Gminy Szreńsk, wygrywając z reprezentacją Starostwa Powiatowego w Płocku, w setach, 2:0. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pokonała reprezentację Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim wynikiem 2:0. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Kuliński.

Wyniki Końcowe:

I miejsce- Gmina Szreńsk
II miejsce- Starostwo Powiatowe w Płocku
III miejsce- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
IV miejsce- Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim
V miejsce: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Gmina Cegłów, Gmina i Miasto Wyszogród

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a trzy najlepsze, medale. Wręczenia dokonali Wicestarosta Iwona Sierocka (powiat płocki), Starosta Makowski (Maków Mazowiecki) Zbigniew Deptuła, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w turnieju.