NASZE SZKOŁY. Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Marzec i kwiecień to miesiące, w których dzieci i młodzież decydują o swojej dalszej edukacji. Szkoły zapraszają na tzw. drzwi otwarte, a przyszli uczniowie i ich rodzice dokonują jednego z najważniejszych wyborów w życiu młodego człowieka. Zapraszamy do zapoznawania się z ofertą szkół prowadzonych przez Powiat Płocki również na naszej stronie.

Historia Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku sięga 1923 roku, kiedy to, z inicjatywy miejscowych organizacji społecznych i ówczesnego starosty, powstała Powiatowa Szkoła Rolnicza Żeńska w Trzepowie. Od tamtego czasu szkoła przeszła kilkukrotną reorganizację, w tym zmianę siedziby.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu w Górach (obecnie jedno z osiedli Płocka) nastąpiło 28 kwietnia 1989 roku. Nowy obiekt wyświęcono 13 września 1998 roku. Od roku 2002 szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej.  

Dla uczniów Zespołu czas spędzony w szkole to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich zainteresowań, doskonalenie umiejętności oraz zabawa. O różnorodne, efektywne, kreatywne, nowoczesne kształcenie i wychowanie młodzieży dbają nauczyciele i wychowawcy.

Swoje zainteresowania uczniowie rozwijają podczas licznych zajęć pozalekcyjnych odbywających się w ramach działalności kół zainteresowań. Ponadto młodzież aktywnie włącza się w różnego rodzaju działania profilaktyczne oraz akcje charytatywne.

Przyszłych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, którą znajdą Państwo w niżej zamieszczonej prezentacji (pod galerią zdjęć).

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.