NASZE SZKOŁY. Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Marzec i kwiecień to miesiące, w których dzieci i młodzież decydują o swojej dalszej edukacji. Szkoły zapraszają na tzw. drzwi otwarte, a przyszli uczniowie i ich rodzice dokonują jednego z najważniejszych wyborów w życiu młodego człowieka. Zapraszamy do zapoznawania się z ofertą szkół prowadzonych przez Powiat Płocki również na naszej stronie.

Historia Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku sięga 1923 roku, kiedy to, z inicjatywy miejscowych organizacji społecznych i ówczesnego starosty, powstała Powiatowa Szkoła Rolnicza Żeńska w Trzepowie. Od tamtego czasu szkoła przeszła kilkukrotną reorganizację, w tym zmianę siedziby.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu w Górach (obecnie jedno z osiedli Płocka) nastąpiło 28 kwietnia 1989 roku. Nowy obiekt wyświęcono 13 września 1998 roku. Od roku 2002 szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej.

Dla uczniów Zespołu czas spędzony w szkole to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich zainteresowań, doskonalenie umiejętności oraz zabawa. O różnorodne, efektywne, kreatywne, nowoczesne kształcenie i wychowanie młodzieży dbają nauczyciele i wychowawcy.

Swoje zainteresowania uczniowie rozwijają podczas licznych zajęć pozalekcyjnych odbywających się w ramach działalności kół zainteresowań. Ponadto młodzież aktywnie włącza się w różnego rodzaju działania profilaktyczne oraz akcje charytatywne.

Przyszłych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, którą znajdą Państwo w niżej zamieszczonej prezentacji (pod galerią zdjęć).