Gorące podziękowania dla wspaniałych Wolontariuszy WOŚP

Co roku w Powiecie Płockim zbierane są ogromne pieniądze podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak przeszliśmy samych siebie – udało się zebrać blisko 320 tys. zł! Ogromna w tym zasługa wytrwałych Wolontariuszy, którzy po raz kolejny pokazali, ile dobra mają w sercach.

Młodsi i starsi, panie i panowie, dziewczęta i chłopcy. Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy, najważniejsza jest chęć pomocy innym. To dla nich – fantastycznych Wolontariuszy, którzy przed dwoma miesiącami zbierali datki do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie WOŚP w Powiecie Płockim.

Spotkanie odbyło się w środę, 13 marca, w Starostwie Powiatowym w Płocku. Jego gospodarzami byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski. Uroczystość otworzyła Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych Wolontariuszy, ich opiekunów, rodziców i szefów Sztabów WOŚP w poszczególnych gminach, a także przybyłych gości. Wśród nich byli: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Paweł Jakubowski.

- Niestety, nasze możliwości lokalowe nie pozwoliły zaprosić wszystkich Wolontariuszy, którzy kwestowali podczas tegorocznego Finału WOŚP. Dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli z każdej gminy, którym udało się zebrać najwięcej. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – mówiła Dyrektor Karolina Koper.

Starosta Mariusz Bieniek podkreślał, że tegoroczna kwota, którą udało się zebrać w naszym powiecie – przypomnijmy: to prawie 320 tys. zł – pokazuje, jak bardzo chcemy pomagać drugiemu człowiekowi. – Składamy każdemu z Państwa ogromne, serdeczne podziękowania za to, co robicie. Pamiętajcie również, że zawsze możecie na nas liczyć, jesteśmy tu dla Was – powiedział Starosta.

Przewodniczący Lech Dąbrowski zwrócił uwagę, że każdy Finał WOŚP uczy, wychowuje, ale też ma wymierny efekt w postaci pieniędzy na ratowanie ludzkiego życia. – Są tacy, którzy chcieliby, aby tej akcji nie było, ale to mniejszość, bo my wszyscy pragniemy robić same dobre rzeczy dla innych. Mam nadzieję, że WOŚP rzeczywiście będzie trwała do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział Przewodniczący.

Starosta Mariusz Bieniek przypomniał jeszcze, jak wyglądała zbiórka w poszczególnych gminach. W tym roku najlepszym wynikiem mógł się pochwalić połączony sztab Gminy Mała Wieś oraz Miasta i Gminy Wyszogród. Zebrano tu łącznie blisko 53 tys. zł. Kolejna była Gmina Bodzanów z niezastąpionym Wojciechem Janowskim – Groszek OFF Road i Przyjaciele zebrali ponad 18 tys. zł, a w całej gminie łącznie ponad 50 tys. zł. Trzecie miejsce zajęła Gmina Słupno – ponad 41 tys. zł.

Następnie były podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Później przyszedł czas na występ artystyczny. Przed przybyłymi wystąpiła niesamowita Grupa ART, działająca przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, w składzie: Justyna Stalczewska, Julia Kopka i Karol Pisarski. Młodzi artyści, którym jak zawsze mocno kibicowała Dyrektor ZS w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska, dostali ogromne brawa i nie obyło się bez bisu.

Wolontariusze, ich opiekunowie oraz szefowie Sztabów usłyszeli również mnóstwo ciepłych słów od obecnych na uroczystości Radnych Powiatu Płockiego.

Magdalena Woja: - Dziękujemy za miłość i serce dla drugiego człowieka. Udowodniliśmy, że pomaganie rzeczywiście jest dziecinnie proste, trzeba tylko chcieć pomóc. Wolontariusze chcą, a ich gorące serca rozgrzewają wszystkich. W sposób szczególny dziękuję Panu Staroście, który po raz kolejny wsparł Sztab w Bielsku.

Bogdan Banaszczak: - Dziękuję wszystkim Państwu za to, że jesteście wzorem do naśladowania. W sposób szczególny pragnę podziękować Sztabowi w Drobinie i jego szefowej, Pani Justynie Gomulskiej, która debiutowała w tej roli. Sprawdziła się doskonale, o czym świadczy kwota, którą zebraliśmy - ponad 25 tys. zł! To rekord w naszej gminie.

Paweł Bogiel: - Ja również dziękuję wszystkim ludziom o wielkich sercach, szczególnie tym młodym, którzy wybierają pomoc innym zamiast rozrywek charakterystycznych dla rówieśników. Dziękuję też wspaniałym artystom z Grupy ART, których talent, jako muzyk, doceniam od dawna. Jesteście niesamowici!

Paweł Jakubowski: - Jako Członek Zarządu Powiatu, Radny i mieszkaniec Ziemi Płockiej, serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym Wolontariuszom, szczególnie tym z Gminy Radzanowo, wśród których, jak widać, są nawet kilkuletnie dzieci. To zaszczyt móc reprezentować takich Mieszkańców w Radzie Powiatu Płockiego.

Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny – i zarazem piękny – tort.

Podziękowania za aktywny udział w 27. Finale WOŚP otrzymali:

MAŁA WIEŚ

Hubert Damaziak

Kamila Dąbrowska

Patrycja Krysa

Ewa Grzelak

Monika Rosińska – Araucz

WYSZOGRÓD

Aleksandra Misiakowska

Alicja Dziewulska

Zofia Zielińska

Kinga Caban

BODZANÓW

Wojciech Janowski

Anna Szymańska

Karolina Szymańska

Patrycja Bombała

Barbara Kołodziejska

Wanda Jakubowska-Nowacka

SŁUPNO

Jędrzej Sobolewski

Karolina Zaborska

Agata Bogucka

Magdalena Kubacka

BULKOWO

Tomasz Grochulski

Natalia Pęcherzewska 

Zuzanna Skibińska

Mieczysław Józwiak

RADZANOWO

Jakub Biały

Edyta Ziemkiewicz

Weronika Gołębiowska 

Magdalena Kosielińska  

BIELSK

Ireneusz Gralicki

Robert Gralicki 

Krystian Tomaszewski

Sabina Zdrojewska

DROBIN

Katarzyna Cichocka

Anna Lemanowicz

Agnieszka Bogdańska

Justyna Gomulska 

GĄBIN

Michał Żuchowicz

Kacper Szmulewicz

Jakub Szmulewicz

Paulina Kaczmarczyk

STAROŹREBY

Nikola Grotkiewicz

Aleksandra Popielarek

Oliwia Lewandowska

Amelia Podowska

Maria Bożykowska

Edyta Ręczkowska

STARA BIAŁA

Maria Świetlik

Aleksandra Białaszewska 

Wiktor Szpiek

Wiktor Klonowski

Klaudia Bańka

Kacper Walkiewicz

Anna Jarzębowska - Krześniak

Agnieszka Rybka

BRUDZEŃ DUŻY

Weronika Ceglińska

Mateusz Kociemski

Monika Chmielewska

Klaudia Zarzycka

Karolina Rudzińska

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.