Gorące podziękowania dla wspaniałych Wolontariuszy WOŚP

Co roku w Powiecie Płockim zbierane są ogromne pieniądze podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak przeszliśmy samych siebie – udało się zebrać blisko 320 tys. zł! Ogromna w tym zasługa wytrwałych Wolontariuszy, którzy po raz kolejny pokazali, ile dobra mają w sercach.

Młodsi i starsi, panie i panowie, dziewczęta i chłopcy. Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy, najważniejsza jest chęć pomocy innym. To dla nich – fantastycznych Wolontariuszy, którzy przed dwoma miesiącami zbierali datki do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie WOŚP w Powiecie Płockim.

Spotkanie odbyło się w środę, 13 marca, w Starostwie Powiatowym w Płocku. Jego gospodarzami byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski. Uroczystość otworzyła Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych Wolontariuszy, ich opiekunów, rodziców i szefów Sztabów WOŚP w poszczególnych gminach, a także przybyłych gości. Wśród nich byli: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Paweł Jakubowski.

- Niestety, nasze możliwości lokalowe nie pozwoliły zaprosić wszystkich Wolontariuszy, którzy kwestowali podczas tegorocznego Finału WOŚP. Dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli z każdej gminy, którym udało się zebrać najwięcej. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – mówiła Dyrektor Karolina Koper.

Starosta Mariusz Bieniek podkreślał, że tegoroczna kwota, którą udało się zebrać w naszym powiecie – przypomnijmy: to prawie 320 tys. zł – pokazuje, jak bardzo chcemy pomagać drugiemu człowiekowi. – Składamy każdemu z Państwa ogromne, serdeczne podziękowania za to, co robicie. Pamiętajcie również, że zawsze możecie na nas liczyć, jesteśmy tu dla Was – powiedział Starosta.

Przewodniczący Lech Dąbrowski zwrócił uwagę, że każdy Finał WOŚP uczy, wychowuje, ale też ma wymierny efekt w postaci pieniędzy na ratowanie ludzkiego życia. – Są tacy, którzy chcieliby, aby tej akcji nie było, ale to mniejszość, bo my wszyscy pragniemy robić same dobre rzeczy dla innych. Mam nadzieję, że WOŚP rzeczywiście będzie trwała do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział Przewodniczący.

Starosta Mariusz Bieniek przypomniał jeszcze, jak wyglądała zbiórka w poszczególnych gminach. W tym roku najlepszym wynikiem mógł się pochwalić połączony sztab Gminy Mała Wieś oraz Miasta i Gminy Wyszogród. Zebrano tu łącznie blisko 53 tys. zł. Kolejna była Gmina Bodzanów z niezastąpionym Wojciechem Janowskim – Groszek OFF Road i Przyjaciele zebrali ponad 18 tys. zł, a w całej gminie łącznie ponad 50 tys. zł. Trzecie miejsce zajęła Gmina Słupno – ponad 41 tys. zł.

Następnie były podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Później przyszedł czas na występ artystyczny. Przed przybyłymi wystąpiła niesamowita Grupa ART, działająca przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, w składzie: Justyna Stalczewska, Julia Kopka i Karol Pisarski. Młodzi artyści, którym jak zawsze mocno kibicowała Dyrektor ZS w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska, dostali ogromne brawa i nie obyło się bez bisu.

Wolontariusze, ich opiekunowie oraz szefowie Sztabów usłyszeli również mnóstwo ciepłych słów od obecnych na uroczystości Radnych Powiatu Płockiego.

Magdalena Woja: - Dziękujemy za miłość i serce dla drugiego człowieka. Udowodniliśmy, że pomaganie rzeczywiście jest dziecinnie proste, trzeba tylko chcieć pomóc. Wolontariusze chcą, a ich gorące serca rozgrzewają wszystkich. W sposób szczególny dziękuję Panu Staroście, który po raz kolejny wsparł Sztab w Bielsku.

Bogdan Banaszczak: - Dziękuję wszystkim Państwu za to, że jesteście wzorem do naśladowania. W sposób szczególny pragnę podziękować Sztabowi w Drobinie i jego szefowej, Pani Justynie Gomulskiej, która debiutowała w tej roli. Sprawdziła się doskonale, o czym świadczy kwota, którą zebraliśmy - ponad 25 tys. zł! To rekord w naszej gminie.

Paweł Bogiel: - Ja również dziękuję wszystkim ludziom o wielkich sercach, szczególnie tym młodym, którzy wybierają pomoc innym zamiast rozrywek charakterystycznych dla rówieśników. Dziękuję też wspaniałym artystom z Grupy ART, których talent, jako muzyk, doceniam od dawna. Jesteście niesamowici!

Paweł Jakubowski: - Jako Członek Zarządu Powiatu, Radny i mieszkaniec Ziemi Płockiej, serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym Wolontariuszom, szczególnie tym z Gminy Radzanowo, wśród których, jak widać, są nawet kilkuletnie dzieci. To zaszczyt móc reprezentować takich Mieszkańców w Radzie Powiatu Płockiego.

Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny – i zarazem piękny – tort.

Podziękowania za aktywny udział w 27. Finale WOŚP otrzymali:

MAŁA WIEŚ

Hubert Damaziak