Postój emitora BEM-151

Dział Ochrony Środowiska PKN ORLEN S.A. informuje, że na Bloku Gospodarki Gazami w dniach od 16 marca do 4 kwietnia 2019 r planowane jest wyłączenie komina Clausa H-200 ( emitor BEM 151 ) i przekierowanie spalin do komina zastępczego H-66 ( BEM 152 ).

Powyższa operacja technologiczna jest konieczna z powodu cyklicznego, wymaganego co 5 lat przeglądu stanu technicznego komina H-200, i wynika z obowiązków określonych przepisami prawa budowlanego. Sytuacja taka przewidziana jest w obowiązującym pozwoleniu zintegrowanym.

W celu minimalizacji ryzyka wystąpienia w tym czasie uciążliwości zapachowych podjęte zostaną następujące działania:

  • termin przekierowania emisji został zaplanowany w okresie mniejszej podaży siarkowodoru na instalacje Clausa tj. w czasie postoju instalacji Hydrokrakingu,
  • do emitora BEM 152 będzie dozowany preparat antyodorowy o zapachu wanilii.

Prowadzone w tym okresie operacje będą pod bieżąca kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska. Jednocześnie informuję, że emisja z emitora BEM-152 nie powinna przekroczyć wartości dopuszczalnych określonych w pozwoleniu zintegrowanym, a jej poziom będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy funkcjonującego systemu ciągłych pomiarów emisji.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.