„Duch Święty odnowi oblicze ziemi” – Orszak Trzech Króli

Pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi” 6 stycznia 2019 r. w Dzień Objawienia Pańskiego już po raz ósmy w Płocku odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Biorący w nim udział Płocczanie i miszkańcy powiatu płockiego wyruszyli o godz. 11.00 ze Starego Rynku, aby ulicami Bielską i Jachowicza dojść do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku, gdzie mogli uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej Mirosława Milewskiego, który wygłosił również homilię.

Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło współorganizatorów, którzy wspierają inicjatywę Orszaku Trzech Króli: Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, oraz Wicestarosty Iwony Sierockiej.