Orszak Trzech Króli – zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Około 30 Orszaków Trzech Króli przejdzie ulicami miast i wsi diecezji płockiej w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Po raz ósmy wierni oddadzą w ten sposób hołd Dzieciątku Jezus w Płocku. Wydarzeniom tym w diecezji towarzyszyć będą m.in. konkursy i loterie.

Orszak w Płocku jest najstarszym w diecezji płockiej, odbędzie się po raz ósmy z kolei, pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Płocczanie wyruszą o godz. 11.00 ze Starego Rynku, aby ulicami Bielską i Jachowicza dojść do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku. O godz. 12.00 Mszy św. z ich udziałem przewodniczyć będzie biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, który wygłosi również homilię.

Orszakowi tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs na szopkę Bożonarodzeniową, a także po raz pierwszy loteria, podczas której można będzie wylosować rower czy inne nagrody rzeczowe.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.