Podsumowanie czwartej edycji Akcji Gwiazdka

Paczki wypełnione zabawkami, słodyczami i innymi marzeniami dzieci trafiły do ok. 100 potrzebujących najmłodszych mieszkańców Ziemi Płockiej. Uroczystość podsumowania Akcji Gwiazdka odbyła się 14 grudnia w auli płockiej Małachowianki.

Pomysłodawczynią Akcji Gwiazdka jest Monika Sikorska, która wraz z mężem, przyjaciółmi i wolontariuszami od kilku lat uszczęśliwiają dzieci z naszego regionu. Współpracują przy tym przedsięwzięciu m.in. z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku, dlatego podczas podsumowania akcji nie mogło zabraknąć Dyrektor PCPR Małgorzaty Lewandowskiej i jej współpracowników.

Pomóc mógł każdy. Inicjatorzy akcji przez wiele tygodni zapraszali ludzi o wielkich sercach do współpracy, organizując m.in. szereg imprez towarzyszących. Liczył się każdy grosz, który zbliżał do spełnienia marzeń dzieci.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek również nie pozostał obojętny na potrzeby najmłodszych mieszkańców – Starostwo Powiatowe w Płocku stało się partnerem Akcji Gwiazdka.

Jej uroczyste zakończenie odbyło się 14 grudnia w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. W trakcie spotkania św. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Ponadto Dyrektor PCPR Małgorzata Lewandowska podziękowała Monice Sikorskiej oraz darczyńcom za zaangażowanie w pomoc dzieciom i przeprowadzanie wspaniałej inicjatywy.

Była to czwarta edycja akcji. Świąteczne paczki trafiły m.in. do podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Powiatu Płockiego, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka funkcjonujących w Powiecie Płockim.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który wprowadził obecnych w klimat Świąt Bożego Narodzenia.