Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe w DPS w Koszelewie

„Dzielimy się z Wami naszymi talentami” – wystawa prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową” były okazją do spotkania na które organizatorzy – Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań” Jolanta Bluszcz oraz Dyrektor DPS w Koszelewie Marlena Marciniak zaprosili do DPS w Koszelwie w czwartkowe przedpołudnie.

W konkursach udział wzięły domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej działające na terenie Powiatu Płockiego. Pierwszy konkurs polegał na wydaniu kalendarza „Dzielimy się z Wami naszymi talentami”, który zawiera prace mieszkańców domu wykonane podczas zajęć terapeutycznych, drugi na przygotowaniu Szopek Bożonarodzeniowych, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. I tak komisja złożona m.in. z Wicestarosty Iwony Sierockiej, która przy okazji wszystkim zebranym złożyła świąteczne życzenia, za najpiękniejszą szopkę uznała tę wykonaną przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie.

Całość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, a całe spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród mieszkańcom domu, których prace znalazły się we wspomnianym kalendarzu, wspólnym kolędowaniem z zespołem „Mucha” i słodkim poczęstunkiem.