Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 6 grudnia 2018 r. pod przewodnictwem Sekretarza Powiatu Michała Twardego odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Na początku obrad wręczono nominację dla nowego członka Komisji, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Płocku- ppłk Piotra Staniszewskiego. Następnie przystąpiono do referowania poszczególnych tematów zaplanowanych na posiedzenie.  Omówiono:

Funkcjonowanie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego;

Referowali: Lucyna Kęsicka – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Michał Dąbrowski – kierownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  Filia w Płocku.

W dyskusji głos zabrali nadkom. Sławomir Żelechowski – Komendant Miejski Policji w Płocku oraz przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W kolejnym punkcie posiedzenia, przedstawiono przygotowanie służb do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2018- 2019.

Referował: Marcin Błaszczyk – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych

Ostatnim omawianym tematem było ,,Zaopiniowanie projektu budżetu na 2018 rok w zakresie porządku i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu płockiego.” Projekt ten przedstawiony został przez Skarbnika Powiatu- panią Marie Jakubowską.

Na zakończenie Sekretarz Powiatu – Michał Twardy z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia  złożył życzenia świąteczne.