Nadanie Odznak Kombatanckich w powiecie płockim

28 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Płocku. Zaproszonych gości powitał Prezes Koła –Hilary Januszczyk. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu- Lech Dąbrowski, Wicestarosta- Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu- Michał Twardy, radny powiatu płockiego Stefan Jakubowski, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego- Jan Jerzy Ryś; Honorowy Prezes Koła Powiatowego ZK RP i BWP- płk Antoni Jelec; Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku- dh Krzysztof Rygier; a w szczególności kombatanci i weterani walk o niepodległość Ojczyzny.

Podczas spotkania zostały wręczone kombatanckie odznaki jubileuszowe „Polska Niepodległa 1918- 2018” w uznaniu zasług tych, którzy wnieśli w dzieło odzyskania niepodległości wkład zbrojnego i obywatelskiego wysiłku syconego daniną krwi i często życia w wyzwoleniu Polski spod niemieckiej okupacji, a także osób i podmiotów zbiorowych zasłużonych w dziele upowszechniania i utrwalania tradycji walk wyzwoleńczych.

Uchwałą Kapituły Zarządu Głównego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zostały nimi uhonorowane następujące osoby: Marianna Podwiązka, Weronika Jóźwiak, Stefan Popiołek, Jerzy Janiszewski, Antoni Jelec, Stanisław Jankowski, Stanisław Smółka, Janina Witkowska, Henryk Wosiecki, Krystyna Garska, Mariusz Bieniek, Lech Dąbrowski, Iwona Sierocka, Michał Twardy, Adam Sierocki, Michał Boszko, Hilary Januszczyk, Stefan Jakubowski, Apolinary Gruszczyński.