Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina” podsumowuje projekt

W minioną środę Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina”, które wspiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, podsumowało projekt: „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Celem projektu było zgromadzenie wiedzy o historii Drobina i uruchomienie strony internetowej otwartej na poszerzanie bazy informacyjnej oraz kierowanie uwagi na te miejsca historii Drobina, które mogą bezpowrotnie ulec zniszczeniu, udokumentowanie pamiątek historycznych w wersji elektronicznej, ale też wskazywanie na konieczność ratowania tego, co może ulec zniszczeniu.

W ramach projektu uruchomiono stronę internetową poświęconą historii, teraźniejszości i przyszłości Drobina, opracowano publikację gromadzącą zdobyty w czasie realizacji grantu materiał, zebrano i nagrodzono autorów prac plastycznych w ramach warsztatów "Drobin w kolorach i kształtach", zgromadzono materiał tekstowy, fotograficzny oraz graficzny w oparciu o konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Drobin moich marzeń", oraz opracowano materiał przygotowany przez przedstawicieli starszego pokolenia - "Drobin we wspomnieniach".

Stowarzyszenie "Edukacja dla Drobina" powstało w celu wspierania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. Szkoła ta odgrywa niezwykle istotną rolę w środowisku i - ze względu na swoją specyfikę - potrzebuje realnego wsparcia różnych podmiotów, by móc kontynuować dotychczasowe, bardzo ambitnie realizowane działania edukacyjne.

W uroczystym podsumowaniu projektu uczestniczyła Wicestarosta Iwona Sierocka.