Powstaje miejsce wypoczynku i rekreacji nad Jeziorem Łąckim Dużym

Leśny amfiteatr z miejscami siedzącymi dla widzów, plac zabaw, zielona siłownia na powietrzu, elementy tzw. małej architektury. To wszystko – już niebawem – powstanie w Łącku nad jeziorem. O tę inwestycję szczególnie mocno zabiega Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Adam Sierocki.

Jezioro Łąckie Duże jest jednym z najpiękniejszych akwenów na Ziemi Płockiej i Mazowszu. Miejsce to ukochali sobie nie tylko mieszkańcy i turyści, ale także filmowcy. To tutaj kręcono m.in. sceny do „Szatana z siódmej klasy”, „Stawki większej niż życie” czy „Ogniem i mieczem”. To właśnie w tym jeziorze kąpała się piękna Helena Kurcewiczówna, później Skrzetuska…

Teren nad jeziorem od lat wymaga jednak zagospodarowania i uporządkowania, by jeszcze bardziej zachwycał odwiedzających. Powiat Płocki, w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego”, postanowił zająć się również tą kwestią. Zadanie pn. „Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad Jeziorem Łąckim Dużym”, jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć, jakie przewidziano w tym projekcie. Realizowane jest w partnerstwie z Nadleśnictwem Łąck.

O pomyślną realizację inwestycji dba m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Adam Sierocki, który ostatnio – wraz z Wicedyrektorem Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Starostwie Powiatowym w Płocku Krzysztofem Olejnickim – udał się na wizję lokalną przedsięwzięcia. – Gmina Łąck jest najbliższa memu sercu, stąd pochodzę, tu mam rodzinę i przyjaciół. Dlatego z taką troską i uwagą pochylam się nad wszystkimi przedsięwzięciami na tym terenie – mówi Wiceprzewodniczący Adam Sierocki. – Wiem, jak ważne dla mieszkańców jest nasze jezioro, jak dumni jesteśmy z pięknego położenia Gminy. Tym bardziej zależy mi, aby to miejsce stało się prawdziwą perełką.

Zakres prac dotyczy w szczególności:

  • budowy leśnego amfiteatru wraz z miejscami siedzącymi dla widzów,
  • organizacji elementów placu zabaw, w tym m.in. leśnej skoczni,
  • organizacji miejsc parkingowych,
  • ustawienia elementów małej architektury oraz montażu elementów wchodzących w skład siłowni na powietrzu,
  • odnowienia elewacji na budynku gospodarki rybackiej oraz wymiany pokrycia dachowego.

Na tę chwilę zakończone zostały prace związane z karczowaniem i niwelacją terenu. Wytyczane są powierzchnie pod parking i ciągi komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dokonano również montażu szkieletu amfiteatru, swoje miejsce znalazł już także sprzęt siłowy.

Realizacja zadania, zgodnie z przewidywaniami, powinna się zakończyć do 9 listopada br.

 

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.