V edycja „Dnia Chleba” w ZS w Wyszogrodzie

Dnia 18 października 2018r w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyły się po raz piąty obchody „Dnia Chleba”. W uroczystościach uczestniczył Mariusz Bieniek Starosta Płocki- Patron Honorowy, jednocześnie sponsor wszystkich nagród. Nie zabrakło również radnych powiatowych: Elżbiety Jachimiak, Jadwigi Milewskiej oraz Apolinarego Gruszczyńskiego.

Głównym punktem uroczystości były dwa konkursy: „Najsmaczniejszy chleb wypiekany na zakwasie”, oraz konkurs na „Najciekawszą ozdobę ludową”.

W konkursie na „Najciekawszą ozdobę ludową” w kategorii instytucje

I miejsce zajęły dzieci ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, które wykonały przepiękną pracę pod opieką p. Katarzyny Żochowskiej,

II miejsce wywalczyło Stowarzyszenie Wzajemnej Współpracy z Lasocina,

laureatem III nagrody zostało Stowarzyszenie  „Wokół Śniadeckiego”.

W kategorii osoby indywidualne

I miejsce zajęła  pani Halina Nowacka,

II miejsce wywalczyła p. Barbara Wyszyńska,

III miejsce zajęła p. Zofia Krystek.

W konkursie pt. „Najsmaczniejszy chleb wypiekany na zakwasie” w kategorii instytucje

I miejsce zajęło Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Ostrowy”,

II miejsce wywalczyło Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego”,

laureatem III nagrody zostało Stowarzyszenie „Bodzanowskie Pierożanki”.

W kategorii indywidualnej

I miejsce jury przyznało p. Agnieszce Lewandowskiej,

II miejsce wywalczyła p. Magdalena Tatarka,

III nagroda trafia do rąk p. Izabeli Ruteckiej.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalno – Instrumentalnego Seniorów „Promyk” z Wyszogrodu pod kierunkiem p. Antoniego Dąbrowskiego, p. Zdzisława Wiśniewskiego oraz recytacja wierszy p. Haliny Nowackiej i p. Waldemara Rypińskiego.