Przekazanie samochodu średniego dla OSP w Staroźrebach

W dniu 16 października odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego Volvo 4/4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Staroźrebach.

W uroczystości uczestniczyli: dh Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Tomasz Duda - Radny Powiatu Płockiego, dh Józef Stradomski – Wójt Gminy Staroźreby, dh Hilary Januszczyk - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, bryg. Grzegorz Padzik - Komendant Miejski PSP w Płocku, a także druhowie strażacy. Samochód został przekazany na ręce dh. Marka Ciećwierza – Prezesa OSP w Staroźrebach.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia Starosty Płockiego Mariusza Bieńka „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim”, które otrzymali: Józef Stradomski, Marek Ciećwierz, Kazimierz Borowski, Zygmunt Koper, Mirosław Pomoryn, Andrzej Skierski, Paweł Kocięcki, Krzysztof Tomczak, Krzysztof Szałański, Paweł Rosiak, Leon Dąbkowski, Artur Jacek Żelechowski, Sławomir Grzegorz Lemankiewicz, Bogdan Pepławski, Stanisław Wolszczyński, Ireneusz Zawłocki, Bogdan Rutkowski.

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pamiątkowe medale otrzymali: Waldemar Krysiński, Wiesław Wyrwiński, Andrzej Górecki, Maciej Górecki, Mieczysław Maćkiewicz, Józef Szałański, Zdzisław Widliński, Jan Siedlich.  Wszystkie wyróżnienia wręczali dh Hilary Januszczyk oraz Radny Powiatowy Tomasz Duda. Ponadto Radny ufundował dla jednostki OSP wąż pożarniczy.

Z okazji tego wydarzenia oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, druhowie oraz osoby wspierające jednostkę zostali uhonorowani także Dyplomami Uznania przez dh. Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju regionu oraz bohaterską postawę dla dobra mieszkańców.