Wreszcie jest! Nowy chodnik w Nowym Miszewie

To była inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy Nowego Miszewa i Gminy Bodzanów. W końcu – dzięki zaangażowaniu Samorządu Powiatowego i Samorządu Gminnego – udało się spełnić to marzenie.

Oficjalne otwarcie chodnika w Nowym Miszewie przy ul. Szkolnej odbyło się 16 października 2018 r. Wzięli w nim udział: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, Radni Powiatu Płockiego Paweł Bogiel i Andrzej Kuliński, Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów Paweł Różański oraz Radni Gminni Alicja Pakieła, Stanisław Bielski i Paweł Jankowski.

Jest to pierwszy etap oczekiwanej od wielu kadencji inwestycji. Nowy chodnik ma 272 metry, samo wykonanie kosztowało blisko 122 tys. zł. Materiał przekazany wykonawcy (kostka brukowa, krawężniki betonowe, obrzeża betonowe) to kolejne prawie 30 tys. zł.

W kosztach partycypowały Powiat Płocki i Gmina Bodzanów. Wszyscy podkreślają, że wykonanie tej inwestycji znacznie poprawia bezpieczeństwo ruchu pieszych na terenie osiedla.

- Była to dla mnie jedna z najważniejszych kwestii w tej kadencji, o którą osobiście zabiegałem. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Nowego Miszewa wreszcie mają upragniony chodnik, a ja obiecuję, że będę również pilnował realizacji kolejnego etapu tej inwestycji – podkreśla Radny Powiatu Płockiego Paweł Bogiel.