Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Gąbinie

- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego dziękuję wszystkim Nauczycielom, Pedagogom oraz Pracownikom Oświaty za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia, za zaangażowanie w pracę oraz działania podejmowane na rzecz rozwoju i promocji szkoły – mówił Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Sierocki podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanego w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to wspólne święto uczniów i pracowników oświaty, upamiętniające rocznicę powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, w Polsce znany głównie jako Dzień Nauczyciela. Tradycyjne już spotkanie władz samorządowych ze środowiskiem oświatowym było okazją do podziękowań, gratulacji oraz okazją do podkreślenia szczególnej wartości pracy nauczycieli i wychowawców. Nie zabrakło również części artystycznej, która została przygotowana przez uczniów szkoły.