„Mazowsze w sercu Niepodległej” – niezwykły koncert na ziemi płockiej

„Mazowsze w sercu Niepodległej” to cykl niezwykłych koncertów na terenie całego Mazowsza, upamiętniających 100. lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uwzględniający wpływ Mazowsza na historię i kulturę minionego wieku. Tym razem koncert odbył się w Płocku.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku kolejny raz była miejscem niezwykłych uroczystości. Tym razem w jej murach wystawiono zrealizowane z niezwykłym kunsztem widowisko, które wiodło gości przez ostatnie 100 lat polskiej kultury i historii, utrwalonej w utworach muzycznych minionego stulecia - od podniosłych patriotycznych pieśni, przez urokliwe piosenki warszawskie i lwowskie, po niezapomniane przeboje. Widowiska wspaniałe, pełne pasji i emocji.

W koncercie wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, radni powiatowi, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Dyrektor płockiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek.